Tento eshop používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie.

viac informácií
Súhlasím Podrobné nastavenia
Prijať zvolené cookies

Vstupujete na stránku so sexuálnou a erotickou tematikou. 

Stránka je preto určená len osobám nad 18 rokov. 

Máte viac ako 18 rokov?


Ano       Ne

Starostlivosť o latex

     Správna starostlivosť o latex nie je ľahkou záležitosťou, no radi vám s tým pomôžeme. V tomto článku si rozpíšeme základné zásady starostlivosti o latexové oblečenie a o latex ako taký.

     Ak chcete aby vaše oblečenie vydržalo čo najdlhšie v perfektnej kondícii, musíte striktne dodržiavať nasledujúce rady. 

 

DÔLEŽITÉ fakty na úvod

 

– Je jednoduchšie obliecť si tesný latexový odev, ak je vnútorná strana najskôr jemne poprášená mastencom a odporúčame vám nosiť ľahké bavlnené rukavice, aby ste predišli možným škvrnám a poškodeniu nechtov.

 

– Oleje, tuky a rozpúšťadlá ničia gumu, preto nepoužívajte žiadne lubrikanty alebo krémy na báze oleja.

 

– Lesklý povrch latexu sa môže natrvalo poškriabať, ak sa ho pokúsite silno vyleštiť suchou handričkou, takže dávajte pozor, aby vaša leštiaca handrička pri leštení nevyschla.

 

– Latexový kaučuk môže zmeniť farbu ak je vystavený teplu, slnečnému žiareniu a svetlu s vysokým obsahom UV žiarenia. Odporúčame, aby ste latexové odevy, ktoré sa práve nenosia, uchovávali mierne namotané v čiernom plastovom vrecku v suchej skrini alebo zásuvke. Neskladujte vo vlhkých podmienkach a nenechávajte na ohrievačoch alebo v ich blízkosti.

 

– Uchovávajte mimo dosahu otvoreného ohňa a ohňa, latexová guma ľahko horí.

 

– Latex sa pri kontakte s meďou, mosadzou alebo bronzom trvalo hnedo zafarbí. Preto pozor na medené mince!

 

 

     Latex je akýsi zvláštny materiál na oblečenie – hoci je to prirodzená forma gumy, môžete ju náhodne poškodiť. Našťastie, pokiaľ budete k veciam šetrní a budete ich správne skladovať, vaše latexové oblečenie môže vydržať roky! Prečítajte si najčastejšie otázky týkajúce sa starostlivosti o latex, aby ste sa naučili, čo robiť a čo nie.

 

      Ako môžem prať latexové oblečenie?

 

     Naplňte misku alebo hlboký drez teplou vodou a pridajte 1 striekačku tekutého saponátu. Švihajte rukami vo vode, kým sa nerozpení, a zatlačte do nej svoje latexové oblečenie. Mydlo na riad pomáha odstraňovať mastenec, pot a mazivo, ktoré ste použilina navliekanie latexového oblečenia.

Väčšina výrobcov latexového oblečenia varuje pred praním latexu v práčke, ale iní tvrdia, že je to v poriadku, pokiaľ latex naruby vložíte do vrecka na bielizeň a použijete nastavenie na ručné pranie v práčke.

 

     Opláchnite latex v teplej vode, aby ste odstránili mydlo. Vypustite umývadlo alebo vylejte misku s mydlovou vodou a opláchnite ju. Potom naplňte misku alebo drez čerstvou teplou vodou a znovu poprehadzujte oblečenie, aby sa mydlo opláchlo.

 

      Čo môžem použiť na lesk latexu?

 

     Pretrite povrch silikónovým lubrikantom alebo latexovým leskom, aby ste získali skvelý lesk.

Ak používate stláčací gél, nastriekajte si na prsty množstvo o veľkosti mince a votrite produkt do latexu. Ak používate sprej, nastriekajte latex a potom ho vtierajte, kým nebude lesklý.

Vyleštite si latexové oblečenie až tesne pred tým, ako ste pripravení si ho obliecť. Ak ho chcete radšej skladovať, nechajte ho potiahnuté mastencom.

Na leštenie silikónu nepoužívajte lubrikant na olejovej báze, pretože môže narušiť latex.

Ak chcete mať leštený vzhľad, použite na latex handričku, ktorá nepúšťa vlákna.

Ak nechcete dosiahnuť super lesklý vzhľad, pretrite leštený latex suchou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna, aby ste odstránili trochu lesku. Pokračujte v trení krúživými pohybmi, kým latex nebude matný, ako chcete.

 

      Ako môžem bezpečne sušiť latexové oblečenie?

 

     Pomocou prstov zotrite prebytočnú vodu a nechajte oblečenie uschnúť na vzduchu. Vytiahnite oblečenie z vody a podržte ho nad umývadlom alebo miskou. Stlačte latex zhora nadol, aby väčšina vody odtiekla. Potom oblečenie položte na suchý uterák alebo na stojan na sušenie oblečenia.

Ak používate stojan na sušenie oblečenia, majte na pamäti, že oblečenie bude neustále kvapkať, takže možno budete chcieť stojan položiť na uterák. Pred uložením oblečenia počkajte, kým latex úplne nevyschne.

Vyhnite sa sušeniu oblečenia v sušičke a nepoužívajte žehličku.

Ak sa ponáhľate so sušením latexového oblečenia, možno budete v pokušení hodiť ho do sušičky, ale nie! Ak použijete sušičku alebo žehličku, môžete latex roztaviť, aby sa spojil. Tiež oslabíte latex, takže sa rýchlejšie opotrebuje.

Neposielajte latexové oblečenie do čistiarne, pretože chemické čistenie je tiež drsné na materiál.

           

      Ako zabezpečíte, aby sa latexové oblečenie nelepilo na seba?

 

Potrite celý latexový odev kukuričným škrobom alebo mastencom.

Keď je vaše latexové oblečenie úplne suché, položte ho naplocho a nasypte kukuričný škrob alebo mastenec rovnomerne po celom povrchu. Suchými rukami rozotrite prášok po odeve. Potom ho otočte a posypte na druhú stranu. Uvedomte si, že vládne agentúry ako FDA testujú mastenec na prítomnosť azbestu, ktorý sa spája s rakovinou pri jeho vdýchnutí.

Ak nemáte kukuričný škrob alebo nechcete použiť mastenec, skúste sódu bikarbónu alebo tapiokový škrob.

Nezabudnite nasypať prášok aj do vnútra odevu. Najjednoduchšie môže byť prevrátiť oblečenie naruby predtým, ako ho posypete mastencom.

 

      Ako mám skladovať latexové oblečenie?

Nechajte svoje latexové oblečenie úplne vyschnúť, rozotrite naň mastenec a vložte ho do čistého plastového vrecka alebo vrecka na odevy. Tašku môžete vložiť do skrinky alebo zásuvky, kým nebudete pripravení si latex obliecť .

Udržujte tašku s latexovým oblečením ďaleko od ohrievačov alebo vlhkých priestorov, aby ste ochránili latex.

Nenechávajte latex na priamom slnečnom svetle, pretože UV žiarenie latex odfarbí a rýchlejšie sa rozpadne.

Zavrieť
Kliknite pre ďalšie produkty.
Nenašli sa žiadne produkty.

Menu